Czego nie obejmuję ubezpieczenie kota i psa?

Nabywając ubezpieczenie kota czy też psa, chcemy objąć ochroną naszych domowych milusińskich. Istnieją jednak sytuacje, w których mimo posiadania ubezpieczenia zwierząt, odszkodowanie nie zostanie nam wypłacone.

Ubezpiecznie psa

Wśród nieszczęśliwych zdarzeń, jakie mogą nas spotkać, w związku z którymi odszkodowanie nie będzie nam się należało to kradzież oraz ucieczka naszego pupila. Ubezpieczenia zwierząt domowych nie obejmują takich przypadków z prostych powodów. Ubezpieczalnia nie jest w stanie stwierdzić, czy ucieczka zwierzęcia nie była spowodowana zaniedbaniem ze strony właściciela. Do tego rodzaju sytuacji zazwyczaj dochodzi z powodu zaniedbań.

Ubezpieczenie kota

Ubezpieczenie kota i psa, nie obejmuję także kosztów leczenia schorzeń zwierzęcia, powstałych jeszcze przed zawarciem polisy. Jeśli więc nabywamy ubezpieczenia zwierząt wyłącznie w tym celu, czyli wyleczenia zwierzęcia, to nie liczmy, że koszta te zostaną nam zwrócone.

Posiadając Ubezpieczenie kota czy psa, nie liczmy także na odszkodowanie w przypadku, gdy leczenie zwierzęcia było konieczne w wyniku zaniedbania szczepień ochronnych ze strony właściciela. W tym przypadku, koszty koniecznego leczenia ponieść musimy sami.

Ubezpieczenia zwierząt domowych obejmują wszelkie choroby oraz wypadki powstałe w czasie trwania polisy. Jeśli nasz zwierzak nagle zachoruję lub ulegnie wypadkowi to ubezpieczenie kota i psa gwarantuję nam zwrot kosztów jego leczenia, za okazaniem oryginalnych dowodów w postaci rachunku z kliniki weterynaryjnej. Nabywając jakiekolwiek zwierzę domowe, bierzemy na siebie odpowiedzialność za nie i nie możemy ich zaniedbywać, pozostawiać samych sobie. Ubezpieczenia zwierząt mają na celu zapewnić nam bezpieczeństwo finansowe na wypadek nagłych zdarzeń zagrażających naszym pupilom. Nie oznacza to jednak, ze posiadanie polisy zwalnia nas od dbania o to aby naszym zwierzakom nic sie nie stało. Poza tym ubezpieczenia zwierząt zostały stworzone także z myślą o właścicielach pupilów, dlatego kupując tego rodzaju polisy, kupujemy swoim zwierzętom ale także i sobie najlepszy prezent.

Więcej poczytasz na:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpieczenie-psa-i-kota-gdzie-kupisz-i-ile-kosztuje-7517392.html
https://www.pzu.pl/dla-firm-i-pracownikow/majatek-firmy-i-oc/agrobiznes/pzu-zwierzeta

Student na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.