Kancelaria

Wielu życiowych sytuacji zmusza nas do zwrócenia się o pomoc do doświadczonego i sprawnego adwokata. W niektórych przypadkach możemy jednak potrzebować wsparcia ze strony kogoś innego niż adwokat – specjalistów innych dziecin. W zależności od rodzaju problemu mamy alternatywne niż sądowne sposoby jego rozwiązywania. Przed podejmowaniem decyzji na temat do kogo zwrócić się o pomoc warto poszperać trochę w internecie. Czytają tematyczne fora, blogi czy zadając na nich pytania możemy uzyskać albo rozwiązanie naszego problemu albo chociaż podpowiedzi gdzie szukać pomocy, u jakiego specjalisty.

Na przykład pomoc kancelarii prawnej będzie nam potrzebna podczas rozwiązywania problemów związanych z kupowaniem i wynajmowaniem mieszkania lub domu osobom trzecim, rozwodem czy separacją, albo w przypadku wypadku samochodowego po którym mamy trudności z uzyskaniem należnego odszkodowania od sprawcy.

Wiele innych problemów można rozwiązać korzystając z pomocy specjalistów z poszczególnych dziedzin i unikając np. opłat związanych z wynajmem adwokata, czy skrócić czas potrzebny na przeprowadzenie postępowania sądowego.

prawo
W przypadku problemów z zakupionym towarem lub pojawieniem się jego ukrytych wad w trakcie użytkowania można zwrócić się o pomoc do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Kiedy jesteśmy nękani niechcianymi SMS-ami lub wiadomościami e-mail przesyłanymi bądź to z nieznanych numerów telefonicznych bądź kont pocztowych zawsze możemy zwrócić się do adresata z prośbą o zaprzestanie takich praktyk. Jeśli to nie skutkuje możemy całą sprawę zgłosić do Głównego Urzędu Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

Kiedy pojawi się już problem, który wymaga udziału prawnika bardzo ważne jest aby kancelaria z usług, której zamierzamy korzystać była kompetentna i doświadczona w danej tematyce. Kancelarie specjalizują się i nie wszystkie są w stanie zapewnić najlepszą obsługę prawną w danym temacie.

Student na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.